اعتماد از دست رفته

پنج-شش سال پیش بود که نزدیک ساعت تحویل سال من و خانمم کنار هفت سین نشسته بودیم و مشغول دعا کردن و منتظر شنیدن صدای توپ تحویل سال از تلویزیون کذایی! همینطور دقایق گذشت و خبری از صدای در کردن توپ نشد! تعجب کردیم و به ساعت نگاه کردیم و دیدیم چند دقیقه هم از سال تحویل گذشته اما نه تلویزیون توپ در کرده، نه گوینده‌ای سال تحویل رو اعلام کرده، نه اون آهنگ معروف بعد از سال تحویل رو پخش می‌کنند! گفتم ببین مادر ...ها نه سال تحویل رو اعلام کردن و نه نوروز رو تبریک گفتن!

از اون سال به بعد دیگه موقع سال تحویل تلویزیون ما روی شبکه‌های ماهواره‌ای تنظیم است و حتی اگر روی ماهواره هم نباشد خاموش است و زنگ موبایل را روی لحظه سال تحویل تنظیم می‌کنیم.

امسال قبل عید شنیدم ضرغامی مصاحبه کرده که: "بله! ما چند سال گذشته کم کاری کردیم و امسال می‌خوایم جبران کنیم و ...". گفتم خبر مرگتون، دوزاریتون خیلی دیر افتاد! به قول قدیمی‌ها آب رفته به جوی باز نمی‌گردد! آبروی رفته‌ی صدا و سیما هم خدا می‌داند چند سال (یا حتی دهه) باید بگذرد تا مردم دوباره بهش اعتماد کنند.

/ 1 نظر / 3 بازدید
رایان

آره یادم نمیاد کی بود که برا اولین بار صدای توپ نداشتیم و تا چند روز همش فکرم درگیر بود که آیا من نشنیدم یا چی شده. وقتی فهمیدم در نکردن همش تو شوک بودم که ایا اینهم روایتی و حدیثی داره که نشان از کفر و ظلم و گناه و اینا داره!!